ΔΕΥΤΕΡΑ, 7 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2013
Αναμενόμενο τι θα ίσχυε στο Δήμο Γλυφάδας όσων αφορά το προεδρείο, δεδομένου οτι υπάρχει αμαυρωμένο ιστορικό εναλλαγής Νεοδημοκρατών και Πασόκων τις τελευταίες τετραετίες στο Δήμο Γλυφάδας, απο μια μειοψηφία ψηφοφόρων συμπολιτών μας.
Ο Κώστας Κόκκορης εχει υποστεί βαρύ πλήγμα και με αποσπασματικές ενέργειες επηρροής των υπολοίπων παραταξιακών του προσπαθεί να συμμαζεψει τα ασυμμαζευτα.
Τουλάχιστον διαπιστώνοντας τα πρόσωπα που έχουν εκλεγεί απο την παράταξη του κ.Κοκκορη , και με μια έφεση παραμονής της κ.Σάκκου στο προεδρείο, δεδομένου οτι πολιτεύεται στη τοπική μας κοινωνία απο το 1990 και κάτι..... μέχρι και σήμερα, ενω ως δημότης ουδέποτε μετά απο σύνομες αιτήσεις πρός τον δήμο Γλυφάδας διαπίστωσα το σεβασμό στον ρόλο που έχουν, και την ισχύ της ομαλής διεξαγωγής των συνεδριάσεων, δηλώνω οτι ο Κώστας Κόκκορης εχει υποστεί βαρύ πλήγμα.
Όσων αφορά την κ. Λένα Μαυρακάκη, που προσωπικά αγνοώ την δημόσια προσφορά της στη τοπική μας κοινωνία, γίνετε πασιφανές οτι επικαλούνται την δημοκρατική διαδικασία αυτοί που έχουν επιλεγεί απο την μειοψηφία των συμπολιτών μας, και γνωρίζουν σε ποιό βαθμό αισθάνονται ένοχοι για όσα ισχύουν στη πόλη μας. (Γνωρίζει η κ. Λένα Μαυρακάκη τι έκανε την ημέρα των εκλογών που εγω εργαζόμουν αφιλοκερδώς, ώστε να είναι ξεκάθαρο τι είχε συμβεί τις προηγούμενες ημέρες στο γραφείο του κ Κόκκορη)
Σημειώνω οτι θέμα χρόνου είναι να υπάρξει αποκατάσταση διότι οι δημότες της πλειοψηφίας (πάνω απο το 60% συμπολιτών μας) γνωρίζουν, ενημερώνονται, διαπιστώνουν, κρίνουν, και τελικά θα φροντίσουν να υπάρξουν ενδεδειγμένες κινήσεις.
![](http://1.bp.blogspot.com/-vFlTNwZHSWo/UOsyt44msAI/AAAAAAAAXz4/ojaf_yk6WT8/s640/glyfada+(2).jpg)
Αναμενόμενο τι θα ίσχυε στο Δήμο Γλυφάδας όσων αφορά το προεδρείο, δεδομένου οτι υπάρχει αμαυρωμένο ιστορικό εναλλαγής Νεοδημοκρατών και Πασόκων τις τελευταίες τετραετίες στο Δήμο Γλυφάδας, απο μια μειοψηφία ψηφοφόρων συμπολιτών μας.
Ο Κώστας Κόκκορης εχει υποστεί βαρύ πλήγμα και με αποσπασματικές ενέργειες επηρροής των υπολοίπων παραταξιακών του προσπαθεί να συμμαζεψει τα ασυμμαζευτα.
Τουλάχιστον διαπιστώνοντας τα πρόσωπα που έχουν εκλεγεί απο την παράταξη του κ.Κοκκορη , και με μια έφεση παραμονής της κ.Σάκκου στο προεδρείο, δεδομένου οτι πολιτεύεται στη τοπική μας κοινωνία απο το 1990 και κάτι..... μέχρι και σήμερα, ενω ως δημότης ουδέποτε μετά απο σύνομες αιτήσεις πρός τον δήμο Γλυφάδας διαπίστωσα το σεβασμό στον ρόλο που έχουν, και την ισχύ της ομαλής διεξαγωγής των συνεδριάσεων, δηλώνω οτι ο Κώστας Κόκκορης εχει υποστεί βαρύ πλήγμα.
Όσων αφορά την κ. Λένα Μαυρακάκη, που προσωπικά αγνοώ την δημόσια προσφορά της στη τοπική μας κοινωνία, γίνετε πασιφανές οτι επικαλούνται την δημοκρατική διαδικασία αυτοί που έχουν επιλεγεί απο την μειοψηφία των συμπολιτών μας, και γνωρίζουν σε ποιό βαθμό αισθάνονται ένοχοι για όσα ισχύουν στη πόλη μας. (Γνωρίζει η κ. Λένα Μαυρακάκη τι έκανε την ημέρα των εκλογών που εγω εργαζόμουν αφιλοκερδώς, ώστε να είναι ξεκάθαρο τι είχε συμβεί τις προηγούμενες ημέρες στο γραφείο του κ Κόκκορη)
Σημειώνω οτι θέμα χρόνου είναι να υπάρξει αποκατάσταση διότι οι δημότες της πλειοψηφίας (πάνω απο το 60% συμπολιτών μας) γνωρίζουν, ενημερώνονται, διαπιστώνουν, κρίνουν, και τελικά θα φροντίσουν να υπάρξουν ενδεδειγμένες κινήσεις.
- Οι παραταξιακοί του Κώστα Κόκκορη όπως και ο ίδιος αισθάνονται ντροπή και ενοχές και σαφώς είναι αυταπόδεικτος ο λόγος.
- Ολοι και όλες έχετε επίγνωση τι έχετε κάνει στο παρελθόν, και τι κάνετε σήμερα. 'Ολοι σας. Και μη ξεχνάτε σας κρίνουν.
- Πείτε δημόσια εαν έχετε έστω και ίχνος ευθιξίας τι έχετε κάνει εσείς για τον κάθε *κακομοίρη που σας παρέχει τις αντιμισθίες και τους μισθούς, ενω εσείς παρανομείτε συνέχεια ως λωποδύτες ώστε ακόμα και οι ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΗ να μη περάσουν σε ενα δημοτικό συμβούλιο.
- Ως ΦΑΣΙΣΤΕΣ λειτουργείτε στη πόλη μας, και ακόμα και μετά την αποχώρηση σας θα συνεχίζεται να αισθάνεστε ενοχές και ντροπή για την κατάντια στην οποία εχετε οδηγήσει τον τοπικό μας ''πολιτισμό'' και ''δημοκρατία''
- Eγω (ο δημότης με εντοπιότητα, με προσφορά δημόσια και ανιδιοτελώς δεκαετίες, και με θείο ο οποίος υπήρξε δήμαρχος Γλυφάδας) είμαι ο *κακομοίρης, και ο γιός του τσοπάνη που έγινε δήμαρχος επειδή ήταν κομματόσκυλο τι είναι, και τι κάνει;
- Ακόμα και σήμερα και με χιλιάδες συμπολιτών μας που γνωρίζουν πλέον οτι είσαστε ανεύθυνα άτομα των δυο μέτρων και σταθμών, δεν κάνετε ούτε μια ενδεδειγμένη κίνηση.
- Μόνο τις υπονομεύσεις του δημότη γνωρίζουμε δυο χρόνια και απο εσάς.
- Είναι πολύ εύκολο να ανακαλέσω οτιδήποτε εαν δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα και την αλήθεια. Οτιδήποτε γράφω είναι μόνον η ΑΛΗΘΕΙΑ.
- Θεωρείτε οτι είσαστε έξυπνα και ικανά άτομα, εαν πράγματι λάβουμε σοβαρά υπ' όψιν το συγκεκριμένο, δεν αντιλαμβάνεσται τι κάνετε σήμερα εσείς στη τοπική μας κοινωνία, ούτε πως ονομάζετε;
- Εαν θέλετε σώνει και καλά ευχολόγια και κολακίες... να τα κερδίσετε με την αξία και με το έργο σας, οχι με κομπίνες και με εξαγορασμένους.
0 σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου