ΤΕΤΑΡΤΗ,28 Νοεμβρίου 2012.
Δελτίο τύπου Εμπορικού Συλλόγου Γλυφάδας
Γλυφάδα 28/11/2012
Αρ. Πρωτ. 1446
Στη χθεσινή 'Επιτροπή Διαβούλευσης' του Δήμου Γλυφάδας τον Εμπορικό Σύλλογο Γλυφάδας εκπροσώπησαν η πρόεδρος Α.Καυκά και ο αντιπρόεδρος Κ.Μαδιάς. Τέθηκαν υπόψη του Δημάρχου 3 βασικά ζητήματα που απασχολούν τους εμπόρους της πόλης.
- Ο ελλειπής φωτισμός και η αντικατάσταση των καμμένων λαμπτήρων στους εμπορικούς δρόμους της πόλης.
- Ζητήθηκε απο τον Δήμαρχο να λαμβάνεται υπόψη η εμπορική δραστηριότητα πριν τη σχεδίαση και εκτέλεση τεχνικών έργων, όπως π.χ στην οδό Λαζαράκη όπου κατασκευάστηκε ποδηλατόδρομος με τραγική συνέπεια να μειωθούν οι θέσεις πάρκινγκ κατά 50% ( από τη δεξιά πλευρά του δρόμου) και παράλληλα η μη τοποθέτηση στύλων φωτισμού.
- Η πολύ κακή κατάσταση του οδοστρώματος και των πεζοδρομίων της οδού Μεταξά όπως επίσης και η ελλειπής καθαριότητα λόγο της μη λειτουργίας του υπόγειου συστήματος των κάδων απορριμάτων.
Με εκτίμηση
Άννα Καυκά, πρόεδρος
Πάνος Μιχαλόπουλος, γενικός γραμματέας
Δελτίο τύπου Εμπορικού Συλλόγου Γλυφάδας
Γλυφάδα 28/11/2012
Αρ. Πρωτ. 1446
Στη χθεσινή 'Επιτροπή Διαβούλευσης' του Δήμου Γλυφάδας τον Εμπορικό Σύλλογο Γλυφάδας εκπροσώπησαν η πρόεδρος Α.Καυκά και ο αντιπρόεδρος Κ.Μαδιάς. Τέθηκαν υπόψη του Δημάρχου 3 βασικά ζητήματα που απασχολούν τους εμπόρους της πόλης.
- Ο ελλειπής φωτισμός και η αντικατάσταση των καμμένων λαμπτήρων στους εμπορικούς δρόμους της πόλης.
- Ζητήθηκε απο τον Δήμαρχο να λαμβάνεται υπόψη η εμπορική δραστηριότητα πριν τη σχεδίαση και εκτέλεση τεχνικών έργων, όπως π.χ στην οδό Λαζαράκη όπου κατασκευάστηκε ποδηλατόδρομος με τραγική συνέπεια να μειωθούν οι θέσεις πάρκινγκ κατά 50% ( από τη δεξιά πλευρά του δρόμου) και παράλληλα η μη τοποθέτηση στύλων φωτισμού.
- Η πολύ κακή κατάσταση του οδοστρώματος και των πεζοδρομίων της οδού Μεταξά όπως επίσης και η ελλειπής καθαριότητα λόγο της μη λειτουργίας του υπόγειου συστήματος των κάδων απορριμάτων.
Με εκτίμηση
Άννα Καυκά, πρόεδρος
Πάνος Μιχαλόπουλος, γενικός γραμματέας
0 σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου