ΔΕΥΤΕΡΑ,26 Νοεμβρίου 2012.
Έχοντας τον έλεγχο καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης ο Παναθηναϊκός νίκησε την ομάδα της Τερψιθέας, στο κλειστό της Γλυφάδας.
Στον αγώνα με τον οποίο ολοκληρώθηκε η 7η αγωνιστική της Α1 Γυναικών οι παίκτριες της Γιασεμή Σαμαντούρα έφθασαν στην κατάκτηση του «διπλού» με 55-47, έχοντας πρώτη σκόρερ την Νταϊάνα Ντέλβα με 17 πόντους, συν 18 ριμπάουντ.
Έχοντας τον έλεγχο καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης ο Παναθηναϊκός νίκησε την ομάδα της Τερψιθέας, στο κλειστό της Γλυφάδας.
Στον αγώνα με τον οποίο ολοκληρώθηκε η 7η αγωνιστική της Α1 Γυναικών οι παίκτριες της Γιασεμή Σαμαντούρα έφθασαν στην κατάκτηση του «διπλού» με 55-47, έχοντας πρώτη σκόρερ την Νταϊάνα Ντέλβα με 17 πόντους, συν 18 ριμπάουντ.
Από τις γηπεδούχες η Φαίδρα Σκιαδοπούλου είχε 13 πόντους.
Διαιτητές: Διμπινούδης, Ζακεστίδης.Δεκάλεπτα: 11-17, 24-29, 30-48, 47-55.
Tερψιθέα (Παπασπυριδάκος): Τζόνσον 5, Σπυριδοπούλου 11 (1), Μποτσάρη 2, Σταμπούρλου 2, Σκιαδοπούλου 13, Δραγωνέα, Πλούμπη 4, Πανταζή 6, Ζεβαρχιγιάν, 4, Παναγιωτοπούλου.
Παναθηναϊκός (Σαμαντούρα): Καλέντζου 14 (4), Βλάνη, Κόνιαλη, Μαγκλάρα 10, Κωτούλα 6, Χριστινάκη, Σλούκα, Δίελα 4, Χρονοπούλου, Ντέλβα 17, Μοσχοπούλου 4, Θεολόγου.
0 σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου