Έξω από το κτήριο της ΝΕΡΙΤ - ΕΡΤ στη Λεωφόρο Μεσογείων βρέθηκε η Ζωή Κωνσταντοπούλου και άλλοι υποψήφιοι βουλευτές του ΣΥΡΙΖΑ λίγο μετά τις 8 το βράδυ της Κυριακής.
Όπως ανέφερε σε δηλώσεις της «οι δεσμεύσεις μας για να ανοίξει ξανά η ΕΡΤ θα υλοποιηθούν» προσθέτοντας ότι «θα έχετε την ευκαιρία να δείτε τις επόμενες πρωτοβουλίες του ΣΥΡΙΖΑ».
Ερωτηθείσα για τον λόγο παρουσίας της στη ΝΕΡΙΤ - ΕΡΤ η κυρία Κωνσταντοπούλου εξήγησε ότι πρόκειται για «παρουσία αλληλεγγύης στους ανθρώπους που δίνουν αγώνα αξιοπρέπειας σε πείσμα πολιτικής εξουθένωσης και λογοκρισίας».
Λίγο νωρίτερα ορισμένοι διαδηλωτές βρέθηκαν έξω από τη ΝΕΡΙΤ - ΕΡΤ και άνοιξαν καπνογόνα πανηγυρίζοντας τη νίκη του ΣΥΡΙΖΑ.
![](http://4.bp.blogspot.com/-ul3l6LdN1as/VMVLRMO-WlI/AAAAAAAAxnE/8ACA33URXrI/s1600/%CE%96%CE%A9%CE%97%2B%CE%9A%CE%A9%CE%9D%CE%A3%CE%A4%CE%91%CE%9D%CE%A4%CE%9F%CE%A0%CE%9F%CE%A5%CE%9B%CE%9F%CE%A5%2B-%2B%CE%95%CE%A1%CE%A4.jpg)
0 σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου