ΑΠΟΧAIΡΕΤΗΣΕ ΤΗΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΑΣΕ
- Ο Πρόεδρος και τα μέλη της Πνευματικής Εστίας Βούλας, διοργάνωσαν μια αποχαιρεστήριο συναυλία, στον επί 12 χρόνια Δήμαρχο κ Γεώργιο Μάντεση, με τραγούδια αγάπης από την παιδική και την μικτή χορωδίες Βούλας.
- Η Συναυλία έλαβε μέρος την 13η Δεκεμβρίου στην αίθουσα του πολιτιστικού κέντρου ΙΩΝΙΑ . Πριν αρχίσουν οι χορωδίες και μας ταξιδέψουν στο κόσμο της μουσικής , τον λόγο έλαβε ο πρόεδρος της Πνευματικής Εστίας κ Γιώργος Σταμπέλος για ένα σύντομο χαιρετισμό και αφού καλωσόρισε τον κόσμο και τους επίσημους ,έδωσε το λόγο στον νομικό σύμβουλο του Δήμου κ Γιατρά ο οποίος έκανε μία αναδρομή στα 12 χρόνια που ήταν Δήμαρχος ο κ Γ Μάντεσης .
- Πως ξεκίνησαν τι πέρασαν πότε χαρές και πότε λύπες και τώρα που ήρθε η ώρα του αποχαιρετισμού με τη καρδιά να τον αποχαιρετίσεις μετά από τόσα χρόνια συνεργασίας.
- Όταν έλαβε τον λόγο ο Δήμαρχος με ένα κόμπο στο λαιμό και σχεδόν δακρυσμένος αποχαιρέτισε την Αλεξάνδρεια που έχασε οικιοθελώς, όλους τους παραβρισκόμενους και τον κόσμο της βούλας που τον στήριξε στην δωδεκαετή θητεία του.
- H Συγκίνηση του μεταδόθηκε σε όλους τους παραβρισκόμενους , οι οποίοι εξέφρασαν την συγκίνηση τους με παρατεταμένα χειροκροτήματα .
- Η οικογένεια του, η γυναίκα του, τα παιδιά του, η αδελφή του οι γαμπροί του η νύφη του , ακόμη και ο εγγονός του ο Γιωργάκης που φέρει το όνομα του, συγκινήθηκαν μέχρι δακρύων. Και από μένα μια ευχή , Δήμαρχε Καλός Πολίτης .
- Την συγκινητική εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους η κυρία Κάραγιαν ο κύριος Κωνσταντέλλος ο κύριος Ανδριόπουλος ο κύριος Σωτηρόπουλος και πολλοί άλλοι
ΜΑΝΟΣ ΠΟΥΛΑΚΗΣ
0 σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου