ΤΡΙΤΗ, 22 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2013
Την Παρασκευή 18 Ιανουάριου ο Σεβασμιώτατος Ποιμενάρχης μας, βρέθηκε στο Ιατρικό Κέντρο της Βάρης, όπου έκοψε τη Βασιλόπιτα των Ιατρών και του νοσηλευτικού προσωπικού.
![](http://3.bp.blogspot.com/-Ezilz4OJxJ4/UP5IDlVzf5I/AAAAAAAAGik/5zOCdqmHbJs/s1600/WP_000240.jpg)
![](http://3.bp.blogspot.com/-0RTZrnZI5rA/UP5IO3ngCeI/AAAAAAAAGis/0bmcPGSbldo/s1600/WP_000236.jpg)
Το Σάββατο 19 Ιανουάριου ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης μας, βρέθηκε κοντά στους νέους της Νεανικής Συνάξεως του Ι.Ν. Μεταμορφώσεως Σωτήρος Σουρμένων Ελληνικού, όπου ομίλησε και έκοψε τη Βασιλόπιτα, στο Πνευματικό Κέντρο της Ενορίας.
![](http://3.bp.blogspot.com/-_vvN6xqmMEg/UP5IWwG2UJI/AAAAAAAAGi0/UpqcL8toENo/s1600/WP_000232.jpg)
![](http://2.bp.blogspot.com/-qW38H2gBla4/UP5Ieqpke4I/AAAAAAAAGi8/VFCz_XmQ0cQ/s1600/WP_000251.jpg)
Τέλος, την Κυριακή 20 Ιανουαρίου ο Σεβασμιώτατος Ποιμενάρχης μας, έκοψε τη Βασιλόπιτα του Συλλόγου Ποντίων του Δημοτικού Διαμερίσματος Ελληνικού.
![](http://1.bp.blogspot.com/-I2c5DRMHF0Q/UP5IlilJfDI/AAAAAAAAGjE/SMVcMLutJiI/s1600/WP_000251.jpg)
Εκ της Ιεράς Μητροπόλεως
0 σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου