ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ >

ΕΘΝΙΚΟΣ - ΓΛΥΦΑΔΑ 1- 0

Την πρώτη του νίκη στη φετινή σεζόν πήρε ο Εθνικός ο οποίος φιλοξενώντας τη Γλυφάδα, πήρε το τρίποντο επικρατώντας 1-0 για να αποσπαστεί από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.

Οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και κατάφεραν να μετουσιώσουν την πίεση σε γκολ στο 95' χάρις το σουτ του Παυλάκη.

Το γκολ που έκρινε και την αναμέτρηση σημειώθηκε στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Παυλάκη που ήταν αρκετό για τους γηπεδούχους.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Μαργαρίτης Χατζηαλέξης): Βουτσινάς, Χαλκιάς, Πολυχρονίδης, Χέλης (62' Σταφσουλάι), Παπανικόλας, Φέτσης (71' Τογρού), Παυλάκης, Σούφλας (85' Γκορόγιας), Λύγκος, Σάμιος, Μάναλης

ΑΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Μάριος Παναγιώτου): Μακρυωνίτης, Τσιτοφώτος, Κατσίβελας, Μιχαήλ, Βαρδακώστας, Λιόσης, Κόντι (80' Κοντοβάς), Παναγόπουλος, Καραγιάννης, Κόντης (60' Καρανταθάς), Μπότης (70' Νεοφύτου).