ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ >

Πέντε τοπικές αναμετρήσεις στα νότια στη τρίτη φάση του Κυπέλλου

Στη τρίτη φάση του κυπέλλου, την Τετάρτη 28/09/16, πέντε τοπικές ομάδες αγωνίζονται στα γήπεδα τους.

Ο ΑΟ Γλυφάδας υποδέχεται στη Γλυφάδα την ΔΙΑΝΑ Ηλιούπολης, τα Σούρμενα τον ΑΟ Περιστερίου στο Ελληνικό, η Ηλιούπολη την Αλσούπολη,  η Τερψιθέα στο γήπεδό της τον ΑΡΗ Πετρούπολης, και ο ΑΟ Ν Αργυρούπολης τον Διαγόρα Αιγάλαιω.

Οι διαιτητές των αγώνων

ΑΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ - ΔΙΑΝΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ - ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΣΥΨΑΣ Ι., ΤΣΑΓΚΑΡΗΣ Ν., ΓΕΝΝΑΙΟΣ Ν.

ΣΟΥΡΜΕΝΑ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ
ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΣΤΑΥΡΟΓΛΟΥ Δ., ΜΑΡΑΘΩΝΙΤΗΣ Μ.

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ - ΑΛΣΟΥΠΟΛΗ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ Α΄ 
ΤΣΑΤΣΟΥΛΗΣ Ι., ΑΡΓΥΡΟΣ Π., ΚΑΨΑΛΗΣ Σ.

ΤΕΡΨΙΘΕΑ - ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ - ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ 

ΣΤΑΜΟΣ Β., ΓΚΙΚΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΝΤΕΜΣΙΑΣ Σ.

ΑΟ Ν ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ - ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ Α΄

ΜΠΑΪΡΑΚΤΑΡΗΣ Ν., ΤΖΑΒΕΛΛΑΣ Η., ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΡΑΣ Γ.

Υποσημείωση: Από τη μια τα πολιτικά, από την άλλη τα οικονομικά, και σαφώς τα ιδιοτελή συμφέροντα, διαμόρφωσαν και στο χώρο του ποδοσφαίρου την ίδια διαχρονική παθογένεια στα νότια προάστια. ( Λόγω των κυρίων που προαναφέραμε (...) δεν υφίσταται σε τοπικό επίπεδο ένα τοπικό μέσο το οποίο να καλύπτει όλες τις τοπικές διοργανώσεις, ενώ έχει προταθεί πριν από δεκαετίες η αρωγή του δήμου για κάλυψη όλων των τοπικών εκδηλώσεων. Τώρα ξέρεις. )

* Εσείς θα δείτε περισσότερες τοπικές αναμετρήσεις, και πράγματι υπάρχουν.

Συνολικά οι αγώνες στη τρίτη φάση του Κυπέλλου όπως αναγράφονται στην Ένωση ποδοσφαιρικών σωματείων Αθηνών.


Κύπελλο
(3η φάση)
ΑγώναςΓήπεδοΗμέραΗμ/νίαΏραΔιαιτητέςΑποτέλεσμα
1.ΠΑΛ.ΦΑΛΗΡΟ - ΛΑΥΡΑ ΑΡΓ/ΛΗΣΚΑΛΑΜAKIOY ΑΛΙΜΟΥ Β΄Τετάρτη28/09/1615:30ΓΟΥΡΕΛΗΣ Π., ΚΙΚΗΡΑΣ Φ., ΚΩΣΤΑΓΙΑΝΝΗΣ Α.
2.ΑΟ Ν ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ Α΄Τετάρτη28/09/1616:00ΜΠΑΪΡΑΚΤΑΡΗΣ Ν., ΤΖΑΒΕΛΛΑΣ Η., ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΡΑΣ Γ.
3.ΤΕΡΨΙΘΕΑ - ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣΤΕΡΨΙΘΕΑΣΤετάρτη28/09/1616:00ΣΤΑΜΟΣ Β., ΓΚΙΚΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΝΤΕΜΣΙΑΣ Σ.
4.ΑΓ. ΕΛΕΟΥΣΑ - ΠΕΤΡΑΛΩΝΑΡΟΥΦΤετάρτη28/09/1616:00ΦΙΤΣΑΣ Β., ΚΟΣΚΙΝΑΣ Ι., ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ Θ.
5.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥΤετάρτη28/09/1616:00ΚΑΤΟΙΚΟΣ Κ., ΜΑΡΑΝΟΣ Θ., ΜΟΥΡΟΥΝΑΚΗΣ Θ.
6.ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΛΕΟΝΤΕΣΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣΤετάρτη28/09/1616:00ΨΑΡΙΔΗΣ Χ., ΜΠΕΚΙΑΡΙ Λ., ΚΟΥΤΣΑΝΔΡΕΑΣ Α.
7.ΔΑΦΝΗ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ - ΓΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ Β΄Τετάρτη28/09/1616:00ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Θ., ΝΙΔΡΙΩΤΗΣ Μ., ΓΟΥΝΑΡΗΣ Π.
8.ΕΛΠΙΔΑ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝΤετάρτη28/09/1616:00ΜΗΤΡΑΚΟΣ Α., ΚΟΚΟΡΗΣ Η., ΧΙΟΝΗΣ Α.
9.ΚΟΛΩΝΟΣ - ΙΑΣΩΝΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΛΑΤΩΝΟΣΤετάρτη28/09/1616:00ΟΝΤΟΣ Κ., ΖΗΣΗΣ Δ., ΤΖΑΝΗΣ Σ.
10.ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥΑΙΓΑΛΕΩ (ΣΤ.ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΙΤΗΣ)Τετάρτη28/09/1616:00ΑΛΑΜΠΕΗΣ Γ., ΝΙΚΟΛΑΟΥ Χ., ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ Χ.
11.ΧΑΪΔΑΡΙ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥΧΑΪΔΑΡΙΟΥ (Τ.ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ)Τετάρτη28/09/1616:00ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ Π., ΚΟΝΤΟΠΑΝΟΣ Δ., ΤΕΒΕΚΕΛΗΣ Α.
12.ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Ν.ΛΙΟΣΙΩΝΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣΤετάρτη28/09/1616:00ΚΑΔΔΑΣ Π., ΖΥΓΑΣ Π., ΡΟΥΣΣΟΣ Π.
13.ΑΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ - ΔΙΑΝΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣΓΛΥΦΑΔΑΣΤετάρτη28/09/1616:00ΣΥΨΑΣ Ι., ΤΣΑΓΚΑΡΗΣ Ν., ΓΕΝΝΑΙΟΣ Ν.
14.ΣΟΥΡΜΕΝΑ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥΕΛΛΗΝΙΚΟΥΤετάρτη28/09/1616:00ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΣΤΑΥΡΟΓΛΟΥ Δ., ΜΑΡΑΘΩΝΙΤΗΣ Μ.
15.ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ - ΑΛΣΟΥΠΟΛΗΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ Α΄Τετάρτη28/09/1616:00ΤΣΑΤΣΟΥΛΗΣ Ι., ΑΡΓΥΡΟΣ Π., ΚΑΨΑΛΗΣ Σ.
16.ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΠΕΡ/ΡΙΟΥ - ΑΟ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΟΣΗΦΑΙΣΤΟΥΤετάρτη05/10/1615:30
17.ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ - ΑΓΙΑΞ ΤΑΥΡΟΥΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝΤετάρτη05/10/1615:30
18.ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΚΑΜΑΤΕΡΟΜΕΛΙΣΣΙΩΝΤετάρτη05/10/1615:30
19.ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΑΙΣ/ΝΗΣΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ Α΄Τετάρτη05/10/1615:30
20.ΑΘΗΝΑΪΔΑ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣΚΥΨΕΛΗΣ (ΑΛΕΠΟΤΡΥΠΑΣ)Τετάρτη05/10/1615:30
21.ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘΗΝΩΝ - ΘΥΕΛΛΑ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥΥΜΗΤΤΟΥΤετάρτη05/10/1615:30
22.ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝΤετάρτη05/10/1615:30
23.ΑΡΜΕΝΙΚΗ - ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣΕΛΛΗΝΙΚΟΥΤετάρτη05/10/1615:30
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Item Reviewed: Πέντε τοπικές αναμετρήσεις στα νότια στη τρίτη φάση του Κυπέλλου Rating: 5 Reviewed By: Γιάννης Κουρδομένος