ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΕΛΛΑΔΑ.
ΤΡΙΤΗ,20 Νοεμβρίου 2012.
Ολοκληρώθηκε η μαζική πορεία των σωματείων της ΠΟΕ - ΟΤΑ και των εργαζομένων στο Δήμο Αθηναίων, προς το Υπουργείο Διοικητικής Μεταρρύθμισης. Σε λίγη ώρα θα αποφασίσουν την πορεία των κινητοποιήσεών τους.
![](https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/68391_513094905375463_812656712_n.jpg)
![](https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/423096_513092342042386_2141643675_n.jpg)
Ιδιαίτερα μαζικό και δυναμικό ήταν το συλλαλητήριο της ΠΟΕ - ΟΤΑ που κατέληξε με πορεία στο Υπουργείο Διοικητικής Μεταρρύθμισης. Εκεί, "υποδέχτηκαν" τους εργαζόμενους ισχυρές αστυνομικές δυνάμεις ενώ ο Υπουργός κ. Μανιτάκης αρνήθηκε να συναντηθεί με αντιπροσωπεία τους, επικαλούμενος φόρτο εργασίας.
ΤΡΙΤΗ,20 Νοεμβρίου 2012.
Ολοκληρώθηκε η μαζική πορεία των σωματείων της ΠΟΕ - ΟΤΑ και των εργαζομένων στο Δήμο Αθηναίων, προς το Υπουργείο Διοικητικής Μεταρρύθμισης. Σε λίγη ώρα θα αποφασίσουν την πορεία των κινητοποιήσεών τους.
![](https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/68391_513094905375463_812656712_n.jpg)
![](https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/423096_513092342042386_2141643675_n.jpg)
Ιδιαίτερα μαζικό και δυναμικό ήταν το συλλαλητήριο της ΠΟΕ - ΟΤΑ που κατέληξε με πορεία στο Υπουργείο Διοικητικής Μεταρρύθμισης. Εκεί, "υποδέχτηκαν" τους εργαζόμενους ισχυρές αστυνομικές δυνάμεις ενώ ο Υπουργός κ. Μανιτάκης αρνήθηκε να συναντηθεί με αντιπροσωπεία τους, επικαλούμενος φόρτο εργασίας.
Οι εργαζόμενοι στους δήμους, με παλμό, συνθήματα και μαζική συμμετοχή διαμαρτυρήθηκαν για τις λίστες διαθεσιμότητας αλλά και τη γενικότερη μνημονιακή πολιτική που όπως δήλωσαν εξοντώνουν την κοινωνία.
0 σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου