ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ >

Πέρασε η Καλλιθέα αποκλείστηκε η Γλυφάδα

Πέρασε η Καλλιθέα αποκλείστηκε η Γλυφάδα.

Δεν κατάφερε να προκριθεί στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας η Γλυφάδα πέρασε η Καλλιθέα.

Την πρόκριση στη Β φάση του Κυπέλλου, πήρε η Καλλιθέα το απόγευμα της Κυριακής, επικρατώντας στην Καισαριανής της Γλυφάδας με σκορ 1-0.

Το γκολ της νίκης-πρόκρισης για την Καλλιθέα, που είχε κορυφαίο τον Φαγέ, σημείωσε ο Γκαλάν στο 56′, ενώ επόμενος αντίπαλος στο Κυπέλλο, είναι ο ΟΦΗ στις 25/9.

Αφού πλέον η Γλυφάδα έμεινε με 10 παίκτες, η Καλλιθέα άρχισε να παίρνει την πρωτοβουλία των κινήσεων και κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου. Ήταν το 56' του ματς όταν από βολέ του Κατσούλη ο Γκαλάν βρέθηκε μόνος έξω από την περιοχή, έκανε το σουτ και σκόραρε το νικητήριο γκολ για την ομάδα του «Ελ Πάσο»!

Η Γλυφάδα δεν έπεσε χωρίς να προσπαθήσει. Θα μπορούσε να ισοφαρίσει .  Η προσπάθεια που έκανε στο δεύτερο ημίχρονο με παίκτη λιγότερο είναι αξιοζήλευτη.
ΓΛΥΦΑΔΑ: Κοτταράς, Μουστάκης, Πικόν, Γαλανόπουλος, Πορτίγια, Γκέζος, Ευσταθίου, Σαβέντρα, Σκόνδρας, Αραός, Πολλάλης.
ΚΑΛΛΙΘΕΑ: Κατσούλης, Μουσταφίδης, Πίκολο, Καλαμιώτης, Παγώνης, Φαγιέ, Ρουσάκης, Φαμπρίς, Σταύρου, Ατματσίδης, Γκαλάν.