Η Παναχαϊκή νίκησε με 2-1 την Γλυφάδα για την 13η αγωνιστική της Football League.
Οι «κοκκινόμαυροι» προηγήθηκαν με τέρμα του Κοντογουλίδη στο 58΄, ενώ τα γκολ της Παναχαϊκής διπλασίασε ο Μπόζιτς στο 80΄
Η Γλυφάδα μείωσε σε 2-1 με τέρμα του Νικολιά στο 84.
Χωρίς να παίξουν ιδιαίτερα καλό ποδόσφαιρο οι ομάδες, η ομάδα της Παναχαϊκής πέτυχε τη νίκη με 2-1 επί της γλυφάδας για την 13η αγωνιστική, με την Γλυφάδα να στέκεται αξιοπρεπώς και να απειλεί την αντίπαλη εστία.
Η ουσία είναι όμως ότι η Πατρινή ομάδα πήρε τη νίκη χωρίς να δείξει μέσα στο γήπεδο διαφορά δυναμικότητας ανάμεσα στις δυο ομάδες δεδομένων των γνωστών προβλημάτων που υπάρχουν στην ομάδα της Γλυφάδας.
ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ: Παπαδόπουλος, Σπίνουλας (67΄Χούσα), Φατίον, Κωστόπουλος, Βαγγελόπουλος, Γκαντιάγκα (89΄ Παληγεώργος), Μπόζιτς, Κιάσσος, Πλέγας (46΄ Χοτζάλι), Μαραγκουδάκης, Κοντογουλίδης.
ΓΛΥΦΑΔΑ: Χρήστου, Λαλανόπουλος, Κουντούρης, Νατσούρας, Στασινόπουλος, Παιδάκης, Μαυρίας, Κόκκαλης, Νικολιάς, Μουστάκης,.
55' ΓΚΟΛ για την Παναχαϊκή. 1-0
78' ΓΚΟΛ για την Παναχαϊκή. 2-0
85' ΓΚΟΛ για τη Γλυφάδα. 2-1
*Αλλήλων τα βάρη βαστάζετε, εαυτούς και αλλήλους.
0 σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου