ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ >

O ΓΣ Γλυφάδας πρωταθλητής Ελλάδος στον Ανώμαλο δρόμο για το 2018

Ο Γ. Σ. Γλυφάδας - στίβος πρωταθλητής Ελλάδος στις γυναίκες και 1ος στη γενική βαθμολογία κατακτώντας τρία χρυσά μετάλλια και δυο χάλκινα στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ανώμαλου δρόμου στην Πηγή Τρικάλων την Κυριακή 25/02/2018.

1 η η Ανθή Κυριακοπούλου στα 8.000μ. Γυναικών.
1 η η Ομάδα των Γυναικών στα 8.000μ.
1 η η Ομάδα των Κορασίδων στα 3.000μ.
3 η η Κωνσταντίνα Χάντζου στα 3.000μ.
3 η η Ομάδα των Παίδων στα 4.000μ.

Την 1 η θέση κατέλαβε η Ανθή Κυριακοπούλου στην κατηγορία των Γυναικών και 3 η η Κωνσταντίνα Χάντζου στην κατηγορία των Κορασίδων στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανωμάλου Δρόμου που διεξήχθη στο αθλητικό κέντρο Σκαμνιές στην Πηγή Τρικάλων.

Την 1 η θέση στην Ομαδική κατάταξη στις Γυναίκες στα 8.000μ κέρδισε η ομάδα των Γυναικών του ΓΣ Γλυφάδας με τις Κυριακοπούλου Ανθή, Καρακατσάνη Αναστασία, Πιβιλέτζιο Γκλόρια και Λευκοπούλου Ελένη.

Την 1 η θέση στην Ομαδική κατάταξη στις Κορασίδες στα 3.000μ. κέρδισε η ομάδα των Κορασίδων του ΓΣ Γλυφάδας με τις Χάντζου Κων/να, Παπαϊωάνου Κατερίνα, Καρνασιώτη Ευαγγελία, Ρεφενέ Κατερίνα, Ντερμιτιάν Σιμόνα .

Την 3 η θέση στην Ομαδική κατάταξη στους Παίδες κέρδισε η ομάδα των Παίδων του ΓΣ Γλυφάδας με τους Μαθιόπουλο Γιώργο, Περίφανο Κων/νο, Πολίτη Στέργιο, Γρατσούνα Θωμά.

Ο σύλλογός μας για πρώτη φορά κέρδισε την 1 η θέση στην γενική βαθμολογία μεταξύ όλων των σωματείων που συμμετείχαν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ανώμαλου δρόμου για το έτος 2018.